Продовжуємо досліджувати проблему застосування інформаційно-комунікаційних засобів в навчально-виховному процесі!!!!! СЕНСОРНИЙ ЕКРАН - ІНТЕРАКТИВНА ДОШКА
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ»
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 1 1.Ефект Комптона та його теорія. 2.Повна система диференціальних рівнянь Максвела для електромагнітного поля. Струми зміщення. 3.Знайти сталу Планка, якщо відомо, що затримуючий потенціал для світла з частотою 2.2*1015 Гц становить 6.6 В, а для світла з частотою 4.6*1015 Гц - 16.5 В.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
----------------------------------------------
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 2 1.Єдність корпускулярних та хвильових властивостей електромагнітного випромінювання. 2.Повна система інтегральних рівнянь Максвела для електромагнітного поля. Фізичний зміст рівнянь Максвела. 3.Знайти імпульс фотона для червоного світла (довжина хвилі - 700 нм).
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
----------------------------------------------
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 3 1.Гіпотеза Луї де Бройля. Корпускулярно-хвильовий дуалізм мікросвіту. Експериментальні підтвердження. 2.Електромагнітні хвилі у вакуумі. Основні властивості електромагнітних хвиль. 3.Потужність випромінювання АЧТ 10 кВт. Визначити площу поверхні випромінювання, якщо відомо, що максимуму спектральної випромінювальної здатності відповідає довжина хвилі 0.07 мм.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 4 1.Співвідношення невизначеностей як прояв корпускулярно-хвильового дуалізму мікросвіту. Експериментальні підтвердження. 2.Енергія електромагнітних хвиль. Потік енергії. Вектор Умова-Пойнтинга. 3.АЧТ має температуру 500 К. Якою має бути температура тіла для того, щоб потік випромінювання збільшиться у 5 разів ?
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
----------------------------------------------
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 5 1.Обмеженість механічного детермінізму. Хвильова функція та її статистичне тлумачення. 2.Випромінювання диполя. Роботи Г.Герца та їх роль для сучасної техніки. 3.При спостереженні лінії 589 нм від протилежних країв Сонячного диску отримали зміщення 8 пм. Знайти період обертання Сонця, якщо його радіус 6,96.105 км.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
----------------------------------------------
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 6 1.Рівняння Шредінгера. Умови нормування хвильової функції. Імовірнісне трактування розв'язків. Експериментальні підтвердження. 2.Шкала електромагнітних хвиль. Властивості електромагнітних хвиль різної довжини. 3.Спектр від дифракційної ґратки, котра має 100 штрихів на 1 мм, спостерігається на екрані, розміщеному на відстані 1.8 м від неї. Відстань між спектром другого порядку і центральним максимумом становить 21.4 см. Визначити довжину хвилі.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 7 1.Квантування енергії та імпульсу частинки під час обмеженого (фінітного) руху. 2.Інтерференція світла. Монохроматичність та когерентність світлових хвиль. 3.Обчислити радіус десятої зони Френеля для плоского хвильового фронту, якщо побудова виконується для довжини хвилі 0.5 мкм і точки спостереження, що знаходиться на відстані 2 м від фронту хвилі.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
----------------------------------------------
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 8 1."Потенціальна яма". Частинка у одновимірній "потенціальній ямі". 2.Розрахунок інтерференційної картини від двох когерентних джерел. Оптична довжина ходу. Цуг як результат одного акту випромінювання. Інтерферометри. 3.Обчислити радіус п'ятидесятої зони Френеля для плоского хвильового фронту, якщо побудова виконується для довжини хвилі 0.5 мкм і точки спостереження, що знаходиться на відстані 1 м від фронту хвилі.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
----------------------------------------------
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 9 1.Тунельний ефект. Проникність потенціального бар'єру. 2.Інтерференція світла у тонких плівках. Просвітлення оптики. 3.Пучок паралельних променів з довжиною хвилі 0.6 мкм падає під кутом 30 град на мильну плівку, показник заломлення якої 1.3. Визначити, при якій найменшій товщині плівки відбиті промені максимально посилюються.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 10 1. Атом водню. Квантові числа: головне, орбітальне, магнітне. 2.Дифракція світла. Принцип Гюйгенса-Френеля. Метод зон Френеля. 3.Пучок паралельних променів з довжиною хвилі 0.6 мкм падає під кутом 30 град на мильну плівку, показник заломлення якої 1.3. Визначити, при якій найменшій товщині плівки відбиті промені максимально послаблюються.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
----------------------------------------------
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 11 1.Досліди Штерна і Герлаха. Спін електрона. Спінове квантове число. 2.Прямолінійне поширення світла. Дифракція Френеля на круглому отворі та диску. 3.Відстань між щілинами у досліді Юнга становить 1 мм, відстань від щілин до екрану - 3 м, відстань між максимумами сусідніх інтеренференційних смуг на екрані 1.5 мм. Яка довжина хвилі джерела світла.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
----------------------------------------------
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 12 1.Ферміони та бозони. Принцип заборони Паулі. Розподіл станів електронів у атомі за енергетичними рівнями. 2.Дифракція на щілині та дифракційних ґратках. 3.Між двома плоскопаралельними скляними пластинами на відстані 75 мм від лінії дотику поклали тонку дротину паралельно лінії дотику. Визначити товщину дротини, якщо у світлі з довжиною хвилі 0.5 мкм на 30 мм припадає 16 світлих смуг.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 13 1.Спектри атомів та молекул. Заборонені переходи. 2.Роздільна здатність оптичних пристроїв. Критерій Релея. 3.Радіуси двох сусідніх темних кілець Ньютона 4 мм і 4.38 мм. Знайти довжину хвилі світла, якщо радіус кривини лінзи становить 6.4 м.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
----------------------------------------------
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 14 1.Поглинання, спонтанне та вимушене випромінювання. Фізичні основи роботи лазера. 2.Дифракція на просторових ґратках. Формула Вульфа-Бреггів. Дослідження структури монокристалів та полікристалічних речовин. 3.Плоска електромагнітна хвиля з частотою 10 МГц поширюється у провідному середовищі з питомою провідністю 0.01 Ом-1*м-1 і діелектричною проникністю, яка дорівнює 9. Знайти відношення густин струмів провідності і зміщення.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
----------------------------------------------
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 15 1.Поняття про квантові статистики. Статистика Фермі-Дірака. Рівень та енергія Фермі. 2.Оптично неоднорідні середовища. Дисперсія світла. Нормальна та аномальна дисперсії. Електронна теорія дисперсії світла. 3.Визначити швидкість електрона, якщо у магнітному полі з індукцією 0.03 Тл він рухається по колу радіусом 20 см.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 16 1.Елементи зонної теорії. Енергетичні зони у кристалах. Розподілення електронів за енергетичними зонами. Валентна зона та зона провідності. Метали, діелектрики та напівпровідники з точки зору зонних уявлень. 2.Ефект Допплера. Випромінювання Вавілова-Черенкова. 3.Визначити ємність, яку потрібно увімкнути послідовно з котушкою опором 10 Ом і індуктивністю 3.18 мГн, для того, щоб система резонувала на частоті 50 Гц.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
----------------------------------------------
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 17 1.Власна та домішкова провідність напівпровідників. Технічна реалізація. 2.Поляризація світла. Природне та поляризоване світло. Поляризація світла при відбиванні. Закон Брюстера. 3.Коливний контур складається з повітряного конденсатора з двома пластинами площею 10 см2 і котушки індуктивності 1 мкГн і резонує на хвилі довжиною 10 м. Визначити відстань між пластинами конденсатора.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
----------------------------------------------
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 18 1.Контакт електронного і діркового напівпровідників (n-p-перехід) та його вольт-амперна характеристика. Діод. Транзистор. 2.Подвійне променезаломлення. Одновісні кристали. Поляроїди та поляризаційні призми. Закон Малюса. 3.Визначити ємність, яку потрібно увімкнути послідовно з котушкою опором 10 Ом і індуктивністю 3.18 мГн, для того, щоб система резонувала на частоті 60 Гц.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 19 1.Фотоелектричні явища у напівпровідниках. Вентильний фотоефект. Пряма активація носіїв заряду. Технічні застосування фотоелектричних явищ у напівпровідниках. 2.Теплове випромінювання. Чорне тіло. Сіре тіло. Рівноважне випромінювання. 3.Коливний контур складається з повітряного конденсатора з двома пластинами площею 20 см2 і котушки індуктивності 0.5 мкГн резонує на хвилі довжиною 10 м. Визначити відстань між пластинами конденсатора.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
--------------------------------------------- Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 20 1.Заряд, розміри та маса атомного ядра. Масове та зарядове числа. Склад ядра. Ізотопи. 2.Закон Стефана-Больцмана. 3.Синусоїдальний змінний струм частотою 50 Гц і значенням 10 А проходить у індуктивності 2 мГн. Визначити середнє значення ЕРС за час, протягом якого струм змінюється від максимального до мінімального значення.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
---------------------------------------------- Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 21 1.Взаємодія між нуклонами. Поняття про властивості та природу ядерних сил, обмінні взаємодії. Моделі ядра. 2.Розподіл енергії у спектрі абсолютно чорного тіла. Закон зміщення Віна. 3.Рамка площею 200 см2 рівномірно обертається з частотою 10 Гц відносно осі, яка лежить у площині рамки перпендикулярно лініям індукції магнітного поля 0.2 Тл. Яке середнє значення ЕРС за чверть періоду?
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
---------------------------------------------- Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 22 1.Радіоактивні випромінювання та їх закономірності. Методи реєстрації елементарних частинок. 2.Квантова гіпотеза та формула Планка. Закон Кірхгофа. 3.Визначити швидкість електрона, якщо у магнітному полі з індукцією 0.03 Тл він рухається по колу радіусом 20 см.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 23 1.Ядерні реакції та закони збереження. Енергія зв'язку та дефект мас. 2.Фізичні основи оптичної пірометрії. Оптичні пірометри. Технічні застосування. 3.Визначити радіус і крок гвинтової лінії, по якій рухається електрон (швидкість 2000000 м/с)у магнітному полі з індукцією 30 мТл під кутом 300 до ліній індукції.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
----------------------------------------------
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 24 1.Реакції поділу та синтезу. Ядерна енергетика та її екологічні проблеми. 2.Зовнішній фотоефект та його закони. Фотони. Рівняння Ейнштейна для зовнішнього фотоефекту. Маса та імпульс фотону. Технічна реалізація методу затримуючого потенціалу. 3.Знайти відношення заряду альфа-частинки до її маси, якщо у перехрещених під прямим кутом електричному (10 кВ/м) і магнітному (0.1 Тл) полях, маючи енергію 104 еВ, вона рухається прямолінійно і її траєкторія перпендикулярна до обох полів.
ЕКЗАМЕНАТОР доц. ЛАПIНСЬКИЙ В.В.
----------------------------------------------
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського «ХАІ» СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: Літаки і вертольоти НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА: Експериментальна і теоретична фізика СЕМЕСТР: 2 Білет N 25 1.Джерела енергії у Сонці і зірках. Типи зірок та основні реакції, які відбуваються у зірках. 2.Тиск світла. Досліди Лебедєва (технічна реалізація). Корпускулярне та хвильове пояснення тиску світла. 3.Обчислити силу взаємодії двох паралельних провідників довжиною 2.5 м кожний, розташованих на відстані 20 см, якщо по ним течуть струми силою 1 кА у одному напрямі.